Artimojo netektis ir laidotuvių organizavimas

Susidūrėte su skaudžia artimo žmogaus netektimi ir šią akimirką turite save suimti į rankas bei pradėti laidotuvių organizavimo darbus? Tuomet prieš jūsų akis nusimato daug sunkių ir sekinančių užduočių, kadangi įprastai tokiose situacijose tenka perlipti per save ir pasistengti viską atlikti būtent taip, kaip tai pridera. Kaip bebūtų, reikia suprasti vieną – artimo žmogaus netektis, su kuria jums teko susidurti, yra neatitaisoma. Trumpiau tariant, nieko pakeisti nebegalite, todėl reikia pasistengti su tuo susitaikyti ir judėti pirmyn. Žinoma, tai yra labai sunku ir didelė širdgėla gali trukti labai ilgą laiką, tačiau pirmiausia turite išspręsti minėtus klausimus, pasirūpinant velionio laidotuvėmis.

Paminklai VilniujeDažniausiai pradedama nuo laidojimo namų paieškos, kadangi mūsų šalyje vyrauja krikščioniškos tradicijos, o tai reiškia, kad velionis yra pašarvojamas ir tai trunka dvi dienas. Per šias dienas velionio artimiesiems užuojautą pareikšti ateina artimieji, draugai ir pažįstami žmonės. Todėl reikėtų pagalvoti, kiek žmonių galėtų ateiti – į tai atsižvelgus galite pasirinkti ir šarvojimo salę. Kuo didesnė salė, tuo daugiau žmonių joje tilps, todėl jei žinote, kad vienu metu gali ateiti ne viena dešimtis žmonių, tuomet bandykite išnuomoti kuo didesnę salę. Tai leis jaustis komfortiškiau ir laisviau.

Kai bus išspręstas šarvojimo salės pasirinkimo ir nuomos klausimas, reikėtų užsakyti ir kapo vietą. Jei pasirinktose kapinėse mirę velionio artimieji niekada laidoti nebuvo, tuomet suprantama, kad nepavyks šį klausimą išspręsti populiariausiu būdu (kai velionis laidojamas toje pačioje kapavietėje, kur buvo palaidoti ir artimieji). Kaip bebūtų, norint išsipirkti kapo vietą, reikėtų kreiptis į pasirinktų kapinių administraciją. Tuomet užsakyti kapo duobės kasimo darbus. Tai padarius, beliks palaidoji mirusį artimąjį.

Suprantama, kad vos tik pasibaigs laidotuvės, tikrai negalima tvarkyti kapavietės ir statyti paminklo. Paminklo statymui reikėtų palaukti vienerius metus. Žinoma, jei norite sutaupyti daugiau laiko, paminklą galite užsakyti tuo pačiu metu, kai organizuosite laidotuves. Tuomet atsižvelgdami į miestą, rinkitės ir paminklų gamybos specialistus. Pavyzdžiui, jei velionis laidojamas sostinėje, tuomet jums bus reikalingi paminklai Vilniuje. Kai užsakysite paminklą ir jis bus pagamintas, po vienerių metų paminklą pastatykite velionio kapavietėje.