Balansiniai dviratukai, triratukai ir įprastiniai dviračiai

Žaislų ir vaikams skirtų fizinio lavinimo priemonių šiandieninėje rinkoje yra daugybė, todėl tėveliai, rinkdami žaislus savo vaikams, turėtų apsvarstyti, kas galėtų būti tinkamiausia. Šiuo atveju verta pakalbėti apie tradicinius dviratukus, triratukus ir balansinius dviratukus.

Balansiniai dviratukai

Balanciniai dviratukaiNeabejotinai esate juos matę, tačiau galbūt jums kilo klausimas, kas tai? Balansiniai dviratukai yra dviejų ratų ir neturi pedalų. Jų dėka vaikučiai nuo 18 mėn. gali pradėti mokytis važinėti balansuojant ant tokio tipo dviratuko (įprastai balansiniais dviratukais važinėja nuo 18 mėn. iki 5 metukų). Taigi, balansiniai dviratukai gali būti traktuojami kaip pirminė stadija (arba pirmasis žingsnis), kuomet savo vaikelį norima išmokyti važiuoti dviratuku. Po kurio laiko jūsų vaikai galės nieko nebijodami persėsti ant įprastinio dviratuko be jokios suaugusiųjų pagalbos. Be to, labai svarbu nepamiršti, kad balansiniai dviratukai vaikams padeda išmokti laikyti pusiausvyrą ir pagerina jų reakciją. Tokio tipo dviratukai yra labai stabilūs ir pasižymi dideliu pravažumu, todėl jais važiuojant vaikučiai neturėtų susidurti su jokiais nepatogumais nei ant akmenuoto, nei ant šlapio ar nelygaus paviršiaus.

Triratukai

Nors anuomet triratukai buvo labai populiarus vartotojų pasirinkimas, šiandien jų populiarumą sumažino jau minėti balansiniai dviratukai. Ir nors triratukai nėra blogas pasirinkimas, jie nėra tinkami ilgesniems pasivažinėjimams, todėl dažnai pastarieji yra komplektuojami kartu su papildoma rankena, kurią naudojant tėveliai gali stumti triratuką (tai padeda vaikučiui pailsėti nuo nuolatinio pedalų minimo). Be to, triratukai yra mažiau manevringi ir kur kas lėtesni.

Tradiciniai dviratukai

Tai vienas populiariausių pasirinkimų, kuris skirtas šiek tiek vyresnio amžiaus vaikučiams. Kai bebūtų, tradiciniais dviratukais vaikai pradeda važinėti labai skirtingame amžiuje. Viskas priklauso tiek nuo tėvelių iniciatyvos, tiek ir nuo vaikučio išreikštų poreikių. Bet kuriuo atveju, jei jūsų vaikutis nori išmokti važiuoti tradiciniu dviratuku, pirmiausia galite jam nupirkti balansinį dviratuką, prie kurio jis pripras ir galiausiai lengviau išmoks važinėtis įprastiniu dviratuku.

Taigi, pasirinkimų yra nemažai, todėl stenkitės pasirūpinti tinkama ir saugia savo vaikų vaikyste ir leiskite jiems mėgautis kiekviena diena.