Buhalterinė apskaita svarbi sėkmingo verslo dalis

buhalterine apskaitaStatistika rodo, kad kas trečias Lietuvoje gyvenantis žmogus svarsto apie nuosavo verslo steigimą, o žiūrint į pilną perspektyvą, Lietuvoje bendrai tokių žmonių yra per vienas milijonas. Iš ties neįtikėtina. Kur kas mažiau žmonių realiai vykdo tam tikrą individualią veiklą ar verslą, tačiau dar mažiau žmonių sugeba verslą vystyti pelningai, kad gaunami vaisiai būtų nuolatos džiuginantys. Problema yra tame, kad daugelis net ir turėdami savo verslus netinkamai analizuoja arba nemoka analizuoti tam tikrų rodiklių, kuriuos patobulinus, būtų smarkiai įmanoma pagerinti įmonės vykdomą veiklą. Dauguma verslininkų net griebiasi kraštutinumų ir samdosi individualius specialistus, kurie būtų atsakingi tik už analizę, tačiau sprendimas yra kur kas paprastesnis, o kas svarbiausia, panosėje. Tai buhalterinė apskaita, kuri ne tik leidžia teisingai apskaičiuoti įmokas valstybei, tačiau ir atlikti skaičiavimus, kurie rodytų ką galima tobulinti, o kuri sritis veikia puikiai.

Visu pirma, buhalterinė apskaita yra neatsiejama nuo balanso, o balansas – tai vienas pagrindinių įmonės biudžeto rodmenų. Joje įmanoma pamatyti viską, kokios yra sąnaudos, išlaidos bei gaunamos pajamos. Vien tik balanso pagalba įmanoma viską susidėlioti taip, kad įmonė tikrai veiktų pelningai. Dažnai verslininkai tingėdami atkreipti dėmesį į tam tikrus analitinius duomenis, prašauna su pardavimo kaina, o tai atsiliepia galutiniam rezultatui, kuomet prie grynojo pelno atsistoja vaizdą gadinantis minusas. Norėdami išvengti tokių paprastų klaidų, kurios gali kainuoti iš ties daug, tiesiog užmeskite akį į balansą ir galėsite viską aiškiai matyti kokiose vietose yra daromos klaidos.

Buhalterinė apskaita taip pat gali pateikti ir kur kas daugiau išsamesnių duomenų, pavyzdžiui kokios yra tikslios tiesioginės, netiesioginės gamybos išlaidos, veiklos sąnaudos. Parodo kokią dalį sudaro kiekvienas išleistas centas, o tai matydami, aiškiai galite daryti sprendimus karpant išlaidas ir taip didinant uždirbamą pelną. Taip pat svarbų vaidmenį atlieka ir pelno (nuostolio) ataskaita, kuri taipogi parodo visus pinigų srautus ir kurioje vietoje pelnas krito labiausiai. Tuomet tiesiog gilinantis į vieną šaką pastebėsite ką galite pakeisti, kad kitą mėnesį rezultatas būtų labiau džiuginantis.

Žmonės per daug dažnai tiesiog pritingi analizuoti turimus duomenis arba tiesiog nežino kur jų ieškoti, o jie randasi visai panosėje. Kiekvienas buhalteris, kuris vedą apskaitą jums privalo pateikti tam tikrus iš ties svarbius dokumentus, kuriuos analizuojant, matysite kaip įmanoma vykdomą veiklą išspausti iki maksimumo ir džiaugtis didžiausiu pelnu.