Dažna problema – alergija dulkių erkutėms

Nors dažnai mėgstame sakyti, kad namai yra mūsų tvirtovė, vis dėlto ir namuose mūsų tyko įvairūs pavojai, pvz., dažnam iš mūsų alergiją keliančios dulkių erkutės. Tačiau, laimei, yra būdų, kurie padeda šios problemos išvengti.

Skirtingai nei daugelis kitų alergijos formų, alergija dulkių erkutėms yra viena „įkyriausių“, kadangi nepašalinus pagrindinės priežasties, alergijos padariniai mus gali kamuoti diena iš dienos ir metai iš metų. Dulkių erkutės veisiasi ne tik kilimuose ir patalynėje, tačiau taip pat ir užuolaidose bei ten, kur yra labai šiltos ir drėgnos sąlygos. Kita vertus, ne visais metų laikais dulkių erkutės yra vienodo aktyvumo, pvz., rudens viduryje arba pabaigoje, kai prasideda šildymo sezonas, alergija dulkių erkutėms pasireiškia gerokai dažniau. Tokiu metų laiku įprastai esame linkę būti savo namuose ir retai į juos įsileidžiame šviežio oro. Todėl nevėdinamos patalpos, kuriose yra labai šilta ir drėgna, tampa idealia terpe dulkių erkučių dauginimuisi.

Be to, dulkių erkutės yra labai dažna slogos priežastis. Todėl jei pastebite, kad jus vis dažniau kamuoja sloga (nepaisant konkretaus metų laiko), tikėtina, kad tai sukelia būtent dulkių erkutės.

Nemaža dalis žmonių mano, kad dulkių erkutės veisiasi tik labai netvarkinguose namuose, tačiau jų atsiradimui ir dauginimuisi netvarka neturi jokios įtakos – dulkių erkučių galima rasti bene kiekviename gyvenamajame būste.

Todėl visų pirma, jei kenčiate nuo dulkių erkučių sukeliamos alergijos, pasirūpinkite, kad jūsų namuose nebūtų jokių kilimų, minkštų baldų ir pliušinių žaislų. Be abejo, tai padaryti gali būti pakankamai sudėtinga – juk daugelis iš mūsų esame prisirišę prie savo namuose esančių daiktų, kurie teikia mums didesnį komfortą ir jaukumą. Tokiais atvejais reikėtų nepamiršti patalpų vėdinimo, reguliaraus kilimų valymo, o pliušinius žaislus reikėtų kartas nuo karto išskalbti. Tuo tarpu, kai dulkiu siurbliu siurbiate grindis, išsiurbkite ir namuose esančius minkštus paviršius. Be to, skirtingų namuose esančių paviršių valymui jūs galite naudoti melamino kempinėles, kurias pakanka sudrėkinti vandeniu.

Dažna sloga, kosulys, sunkus kvėpavimas, akių perštėjimas ir kiti kvėpavimo takų alergijoms būdingi simptomai neleidžia ramiai gyventi, todėl jei susiduriate su šia problema, ją turėtumėte išspręsti kaip įmanoma greičiau. Nuo to priklausys jūsų gyvenimo kokybė ir sveikatos būklė.