Dažniausiai pasitaikantys pavojai žmogaus organizmui

Sveikata

Pasaulyje yra įvairių ligų, virusų, epidemijų. Nėra žemėje žmogaus, kuris kuom nors nebūtų sirgęs. Šiame straipsnyje bus pateiktos dažniausiai šiomis dienomis pasitaikančios ligos ir patarimai, kaip su jomis kovoti.

  • Žarnyno apnuodyjimas. Retas kuris nėra apsinuodyjęs maistu ar alkoholiu. Abiejų pasekmės vienodos ar bent labai panašios – skausmas pilvo ertmėje, vidurių sukimas bei pykinimas ar vėmimas. Rimtesniais apsinuodyjimo atvejais prarandama sąmonė. Kad to neatsitiktų, turite saikingai vartoti alkoholinius gėrimus ir atidžiai rinktis tai, ką dedate sau į burną. Neturėtumėte persistengti valgydami, tai yra, turite normuoti savo maistą, stengtis nemaišyti labai daug skirtingų patiekalų vienu metu. Leisti žarnynui suvirškinti maistą iki kito valgio. Jei jau taip nutinka, kad apsinuodyjote, gerkite laisvinamąjį poveikį suteikiančius žolelių nuovirus, toksinus šalinančias arbatas, kaip pelyno, ramunėlių ar mėtų.
  • Gripo epidemija. Kiekvienais metais neišvengiama yra gripo epidemija, kuri dažniausiai paliečia viešose įstaigose dirbančius ar ten besilankančius asmenis, tokius kaip – mokiniai, mokytojai, gydytojai ir kiti. Sunku apsisaugoti nuo epidemijos, jei, tarkime, esate mokytojas, tačiau galite stiprinti savo imuninę sistemą ir taip apsisaugoti nuo gresiančių pavojų. Tuo privalote rūpintis ištisus metus. Aktyvus gyvenimo būdas (sportas, mankštos), sveika mityba yra pagrindiniai sveikos imuninės sistemos statytojai. Gerai pasirūpinę savo kūnu, tuo pačiu būsite gerai pasirūpinę ir savo sveikata.
  • Vėžys. Ši klastinga liga gali užklupti kiekvieną. Nėra vieno atsakymo, kodėl susergama vėžiu. Kaip ir nėra vieno teisingo atsakymo, kaip nuo jo išgyti, nes ir vėžio rūšių egzistuoja labai įvairių. Tačiau kamieninių ląstelių bankas yra ta vieta, į kurią kreipiamasi pirmiausiai išgirdus diagnozę. Sakoma, kad mūsų organizmas kasdien gamina vėžines ląsteles, mūsų darbas yra tik padėti organizmui su jomis kovoti ir naikinti jas. Tai tarsi amžina kova tarp gėrio ir blogio. Bet jei žalingi įpročiai ims viršų ar organizmas bus nusilpęs ne tik fiziškai, bet ir neturėsime psichologinės stiprybės, tokiu atveju ta kovą tikriausiai bus vėžio naudai.

Labai svarbu yra palaikyti balansą ir stengtis laikytis mūsų sveikatai palankios rutinos. Išsiugdykime sveikus įpročius ir leiskime sau mėgautis sveiku ir prasmingu gyvenimu be ligų.