Kada reikia pirkti naujas padangas automobiliui?

Naujų padangų įsigijimas – praktiškai visuomet kelia nedidelį stresą daugeliui vairuotojų, kurie tai daro pirmą kartą. Ne tik dėl to, kad teks papildomai išleisti pinigų, bet ir to, kad teks nemažai laiko sugaišti renkantis tinkamiausias padangas. O rinktis tikrai yra iš ko, nes asortimentas labai platus.

Visų pirma padangos pagal gumos mišinio kietumą yra skirstomos į kelias kategorijas. Minkštesnės padangos yra skirtos važinėti užmiestyje, kietesnės – puikiai tinka važinėjimui mieste asfaltuota danga. Padangos yra vertinamos ir pagal tam tikrus kriterijus, pavyzdžiui sukibimą su šlapia kelio danga, degalų sąnaudas ir skleidžiamą išorinį triukšmą. Jie žymimi raidėmis nuo A iki G, kur A reiškia aukščiausią lygį, o G – žemiausią.

Jei  jaučiate, kad jums trūksta praktinių žinių, norint įsigyti padangas. Būtų pravartu pasitarti su savo srities profesionalais, kurie puikiai išmano padangų asortimentą. Taip pat galima kreiptis ir į automobilių gamintojų atstovus, pavyzdžiui volkswagen, kurie taip pat savo asortimente turi įvairių dydžių ir rūšių padangų ir patars kokios iš jų tiktų būtent jums.

Kada reiktų įsigyti naują padangų komplektą? Priklausomai nuo to, kokiomis padangomis dabar važinėjate. Jei jūs važinėjate universaliomis padangomis, tuomet reiktų pasimatuoti padangų protektorių gylį ir jei jis yra mažesnis nei 3 milimetrai, tai tokiomis nusidėvėjusiomis padangomis važinėti nerekomenduojama. Jei važinėjate, naudodami sezonines padangas, tai jas keisti reiktų, priklausomai nuo žiemos ar vasaros sezono. Žiemines padangas reiktų įsigyti ir būtinai pasikeisti iki lapkričio 10 dienos, o vasarines – iki balandžio 1 dienos. Kitu atveju, gresia baudos, techninės apžiūros anuliavimas ar patyrus automobilio avariją, gali negalioti civilinės atsakomybės draudimas ir nebus padengti patirti nuostoliai.