Kaip atnaujinti seną kilimą?

Seno kilimo restauravimas gali suteikti jūsų grindims naujos gyvybės, jei norite investuoti laiko ir pastangų. Nustačius, kiek kilimas yra senas, labai susidėvėjęs ir dėmėtas, galiausiai priklausys, ar seną kilimą galima išgelbėti. Dalykai, kurie jums bus reikalingi: dulkių siurblys, baltas actas, švarus audinys, plastikinis indas, popieriniai rankšluosčiai, kūdikių milteliai arba kukurūzų krakmolas, žirklės, klijai, garų valiklis, kepimo soda.

Išimkite visus baldus iš kambario, kad galėtumėte visiškai pasiekti kilimą, kad daiktai netrukdytų. Kruopščiai išsiurbkite kilimą, kad pašalintumėte nešvarumus, dulkes ir šiukšles. Iš anksto nuvalykite daugumą maisto ir naminių gyvūnėlių dėmių naudodami lygių dalių baltojo acto ir vandens tirpalą bei švarią šluostę arba kempinę. Pašalinkite riebalų ir aliejaus dėmes, nuvalydami sukietėjusį riebalą nuobodu plastikiniu indu arba nuvalydami šviežius riebalus popieriniais rankšluosčiais. Uždenkite dėmę kūdikių milteliais arba kukurūzų krakmolu ir palikite sustingti tris ar keturias valandas prieš išsiurbdami. Likusią dėmę nuvalykite lygiomis dalimis acto ir karšto vandens. Paslėpkite nedidelius nudegimus ant kilimo, atskirdami mažus gabalus nuo nepastebimų kilimo vietų skirtingose ​​​​vietose. Į skylę įtrinkite nedidelį kiekį klijų ir užpildykite ką tik nupjautais kilimo pluoštais. Prieš nupjaudami per aukštai prilipusias dalis, duokite jam kelias valandas netrikdomai išdžiūti.

Giliai išvalykite kilimą garų valytuvu. Jei jo neturite, galite išsinuomoti garų valytuvą vietinėje namų  ar bakalėjos parduotuvėje. Karšto vandens ištraukimo būdas, dar žinomas kaip valymas garais, yra vienas efektyviausių ir ekologiškiausių būdų valyti nešvarią kilimą. Būtinai atidžiai perskaitykite ir laikykitės gamintojo nurodymų, kad galėtumėte tinkamai naudoti. Pašalinkite tvyrančius kvapus, pabarstydami kepimo soda ant sauso kilimo ir palikdami stovėti per naktį. Išsiurbkite viską ryte po to, kai kepimo sodai paliksite pakankamai laiko pašalinti kvapus iš kilimo ir juos sugerti. Daugiau informacijos rasite https://nevark.lt/paslauga/kilimu-plovimas/