Kaip poilsį sode su hamaku padaryti dar malonesnį?

hamakaiKiek iš jūsų turi sodybas už miesto? Turbūt ne vienas ir ne du. Lietuvoje, kaip ir didžiojoje dalyje Europos, yra populiaru turėti sodo namelį ar sklypą už miesto, kur galima nuvažiuoti savaitgaliai pailsėti, atsipūsti nuo miesto triukšmo. Tokiose sodybose dažnai yra auginamos ir įvairios daržovės, vaisiai. Kai kurie žmonės būtent šiam užsiėmimui, o ne poilsiui, ir skiria daugiausia laiko. Tačiau kita dalis mėgsta važiuoti į sodus tik atsipūsti, pasideginti saulėje ar ramiai hamake paskaityti knygą. Tiesa, pastarasis variantas, atrodo, Lietuvoje populiarėja. Hamakai yra parduodami įvairiose internetinėse parduotuvėse https://www.b-a.eu/c2162/Hamakai. Vieni jų skirti trumpam poilsiui, o kituose gi galima ir nakvoti. Hamakai yra nesunkiai įtvirtinami tarp dviejų medžių ir juose gulint galima mėgautis maloniu pavėsiu. Tačiau tai ne vienintelis daiktas sode, kuris gali užtikrinti jūsų ramų poilsį.

Nemažai žmonių, kurie labiau mėgsta pasėdėti prie stalo, nei pagulėti medžio paunksmėje, renkasi pavėsines. Šios gali būti pačios įvairiausios: medinės, plastikinės, medžiaginės. Žmonės mėgsta pasėdėti su draugais prie stalo lauke, kur, po pavėsines uždanga, nešviečia saulė. Kodėl gi ne? Be to, būna pavėsinių, sujungtų su sūpynėmis. Tuomet, ramiai pasiėmę knygą, galite atsisėsti ir iš lėto siūbuodamiesi ant sūpynių, leisti laiką lauke, pavėsyje. Atrodo, ko dar netrūksta…tačiau poilsis sode gali būti ne tik ramus, bet ir įdomus.

Galite sode įsirengti nedidelę kūdrą. Joje galima pasodinti kelis vandens augalus, iš akmenų suformuoti saleles. Jei kūdra didesnė – į tokias dažnai užveisiamos ir žuvys. Na o mažesne kūdra mielai pasinaudos ir paukščiai, ir bitės, norėdamos atsigerti. Tokio nedidelio tvenkinio stebėjimas gali būti ir puiki pramoga vaikams, kuriuos norima supažindinti su gyvąja gamtą. Na o jei prileisite į kūdrą žuvų, tuomet bet kada galėsite ir pažvejoti, aplinkui nesant dar 20 – čiai žvejų ir nesirūpinant žvejybos leidimu. Tiesa, prileidus žuvų, reikės neužmiršti tvenkinio prižiūrėti ir žiemą. Žuvims ir kitiems vandens organizmams yra svarbus deguonis, todėl kartais reikės išgręžti eketes, ar net įstatyti aeratorių. Na, tai jau darosi vis mažesnis poilsis, tad grįžkime prie to, nuo ko pradėjome…

Šiandieninis lietuvis neįsivaizduoja poilsio sodyboje be šašlykinės. Tai bene privalomas sodo atributas. Tik įsivaizduokite: aplinkui sukabintus hamakus, kuriuose laimingi ilsisi sodo svečiai, o per vidury kepa šašlykai, kuriuos visi kartu galėsite valgyti naujoje pavėsinėje. Kaip matome, Lietuvoje galima įsigyti daugybę įvairių priemonių, įtaisų ir prietaisų, kurie padeda leisti laiką sode. Nenuostabu – juk lietuviams laiko praleidimas gamtoje, sodybose yra itin svarbus. Pasinaudodami parduotuvėse siūlomais daiktais, galinčiais jūsų poilsį sode padaryti turiningesnį, malonesnį ir paprastesnį, galbūt niekada ir nenorėsite grįžti iš sodybos į miestą ir paliksite čia gyventi?