Kas yra atstumų matuoklis?

atstumu matuokliaiModernėjančios technologijos leidžia mums greičiau atlikti tam tikrus darbus. Pavyzdžiui, reikia greita išmatuoti statomo namo sienos ilgį. Kaip tai padaryti? Tereikia turėti atstumo matuoklį, kuris greitai apskaičiuotų ne tik ilgį, bet ir plotą bei tūrį, įvertintų matavimo kampą, o jei reikia – apskaičiuotų atstumus tarp kliūčių. Anksčiau šie irankiai buvo naudojami tik statybvietėse, bet dabar tai tapo prieinama kiekvienam. Ruošiatės įsigyti šį prietaisą? Puiku, tik verta žinoti tam tikras detales apie atstumo matuoklius.

Atstumu matuokliai pasižymi tam tikru matavimo nuotoliu – 30, 60, 100 ar daugiau metrų. Renkantis šį prietaisą reikia atsižvelgti į būsimo darbo pobūdį, todėl kartais labiau apsimoka rinktis matuoklį su didesniu matavimu nuotoliu – šie prietaisai nėra pigūs, o juos galima naudoti begalę kartų, todėl verta rinktis tokį, kuris praverstų ne kartą.

Įprastai matuokliai turi didžiules apskaičiavimo galimybes – ne tik reikalingo atstumo, bet ir ploto, tūrio, Pitagoro bei gali lengvai apskaičiuoti sunkiai pasiekiamas vietas. Tikslius apskaičiavimus galite gauti vos po kelių sekundžių, todėl tai ypač patogu norint sutaupyti laiko.

Perkant šį įrankį svarbu atkreipti dėmesį į matavimo tikslumą. Tai priklauso nuo kiekvieno įrenginio – dažnai prie techninių duomenų yra nurodoma kokia yra galima paklaida. Matavimo tikslumas yra svarbus rodiklis, todėl vertėtų atkreipti į jį dėmesį – pigesnis, bet su didele matavimo paklaida įsigytas atstumų matuoklis negalės užtikrinti tikslaus išmatavimo.

Atstumų matuokliai privalo turėti tinkamą apsaugą nuo vandens ar smulkių dalelių. Būtina atkreipti dėmesį į IP raides, žyminčias apsaugos lygį, bei šalia jų esančius skaičius. Kuo didesniais skaičiais yra pažymima apsauga, tuo ji yra geresnė.

Matavimai yra svarbūs norint atlikti kitus tolimesnius žingsnius, todėl jau nuo pat darbų pradžios reikia naudotis puikiai veikiančiu atstumų matuokliu. Kiekvienas centimetras ką nors statant yra svarbus, todėl būtina išsirinkti tokį matuoklį, kuris turėtų mažiausią paklaidą ir galėtų jums tarnauti ilgam. Be to, jie gali būti naudojami ne tik statybose, bet ir medžioklėje ar golfe, todėl gali tik nuo jūsų priklausyti kur naudosite šį įrenginį.