Kodėl svarbu prižiūrėti kaminus?

Kaminai

Jau nuo senų senovės buvo žinoma, kad kaminus reikia valyti. Tam buvo pasitelkiami meistrai, dar vadinami kaminkrėčiais. Kaminkrėčiai anksčiau buvo mistifikuojami, juos sutikti atsitiktinai buvusi didžiulė laimė, o suodino kaminkrėčio palietimas ir pačio išsitepimas suodžiai – didelė sėkmė.

Šiais laikais tuo niekas nebetiki ir kaminkrėčius retai kas taip bevadina – dabar jie tiesiog savo amato specialistai, t.y. žmonės, kurie išvalo kaminą. Bet kodėl svarbu yra valyti kaminą?

Degdamas kuras išskiria anglies dvideguonį, kuris kondesuojasi ant kamino sienelių. Kondensatas niekur nedingsta, o vis sėsdamas ant sienelių didna apimtis. Jis juodas ir klampus, panašus į degutą. Taip pat šis kondensatas, dar vadinamas suodžiais yra labai degus. Jei kaminas ilgai nevalytas ir storu sluoksniu nusėstas suodžiais, tai ne tik kad bus prasta trauka, bet ir bus labai didelė gaisro galimybė. Todėl itin svarbu yra pasirūpinti kamino prižiūra.

Kaminą reiktų valyti kas metus, ir geriausia jį būtų paruošti prieš kiekvieną šaltąjį sezoną – rudenį. Jei kaminas ne plytinis ir neseniai pastatytas, uztenka kaminą pravalyti kas du metus, kartais kas tris. Tačiau draudimo reglamentuose kaminų priežiūros reikalavimai yra labai griežti, todėl jei būsite neapdairūs ir netyčia dėl neprižiūrimo kamino kils gaisras – draudimas žąlą vargiai ar atlygins. Todėl geriau būkite atsakingi ir savo kaminą kruopščiai prižiūrėkite.

Ar galima pačiam išsivalyti kaminą? Žinoma, kad kaminai (kaminai24.lt) patys neišsivalo, tad kažkas juo pasirūpinti turės. Specialiais prietaisais, kurių galima įsigyti ir parduotuvėse, taip pat specialiais chemikalais galite šiek tiek apvalyti kaminą nuo suodžių, bet nei lipti ant stogo patiems dėl savo pačių saugumo, nei naudoti mažai naudos turinčius produktus nerekomenduojama. Kad jūsų kaminas būtų kokybiškai sutvarkytas, yra paruošti žmonės, kurie išvalys kaminą kokybiškai bei paruoš jį ateinančiam šaltąjam sezonui.

Kamino priežiūra yra itin svarbu visai namo kokybei bei šilumai. Taip pat, geras ir kokybiškai sutvarkytas kaminas leidžia savo namuose jaustis saugiai, kadangi kaminas be suodžiu neatneš į namus gaisro grėsmės.