Kokios vonios spintelės šiuo metu madingos?

Vonios kambario įrengimas visuomet kėlė daug klausimų. Vienas svarbiausių – kaip suderinti estetiką ir funkcionalumą. Vonioje viskas turi būti praktiška, pvz., vonios spintelės turėtų suteikti reikalingą vietą daiktų laikymui, pasižymėti aukšta kokybe, nebijoti drėgmės ir temperatūrų svyravimų. Nepaisant itin griežtų vonios baldų kokybei keliamų reikalavimų, čia svarbų vaidmenį atlieka ir dizainas. Vonios kambaryje praleidžiame itin daug laiko, todėl norime, kad ši erdvė būtų stilinga ir jauki. Kitaip sakant, vonios baldų mados tikrai egzistuoja ir šiame straipsnyje norime aptarti spinteles, patenkančias į šių metų lyderių gretas.

Vonios spintelės dizainas tampa vis drąsesnis

Vonios spintelės, kaip ir bet kuris kitas baldų tipas, pasižymi itin plačia stilių, formų, dydžių ir spalvų įvairove. Interjero dizaineriai visuomet rekomenduoja rinktis baldus, derančius prie jūs bendros būsto atmosferos, t. y. jei visuose namuose dominuoja modernizmas, klasikinių spintelių reikėtų atsisakyti. Šiuo metu didžiausio pirkėjų palankumo sulaukia vonios baldų kolekcijos, t. y. ne atskirai perkami baldai, o dizainerių sukurti sprendimai, leidžiantys įgyvendinti išbaigtą vonios kambario interjerą, tarpusavyje derinant tiek vonios kambario įrangą, tiek baldus, tiek apšvietimą ir aksesuarus.

Nors vonios kambaryje dažniausiai karaliauja tradicinė balta, šiandien kur kas dažniau kalbama apie tai, kad tokia patalpa atrodo pernelyg sterili ir nuobodi. Vonios spintelės vis dažniau įgauna švelnų melsvumo, žalios spalvos atspalvį, kurios visai erdvei suteikia jaukumo ir tarsi kuria SPA nuotaiką. Vertinantiems modernų dizainą, siūloma žaisti kur kas ryškesnėmis spalvomis ir į vonios kambarį įnešti šiuo metu itin madingos ryškiai geltonos ar kitų ryškių spalvų akcentus. Bijantiems eksperimentuoti užteks pagalvoti apie ryškiaspalvį aksesuarą, pvz., vazą, tačiau drąsesniems vis dažniau siūlomi ir ryškiaspalviai baldai, pvz., ryškiai raudonos spalvos vonios spintelė gali tapti esminiu jūsų vonios kambario akcentu.

Kokybė – kaip niekada madinga

Kaip ir minėjome, šiuolaikiniame interjere itin svarbų vaidmenį atlieka kokybė. Laikai, kai buvo galvojama viena apie dizainą, seniai praėjo. Šiandieninis pirkėjas supranta, kad kokybė sukuria ne tik ilgalaikę vertę, bet ir suteikia namams subtilios elegancijos prieskonį. Kokybiškos vonios spintelės, kaip ir bet kurie kiti vonios baldai, visų pirma turi būti atsparios drėgmei. Tai baldai, sukurti naudojimui itin sudėtingomis sąlygomis. Nors vonios kambaryje dominuoja stiklas ir įvairūs metalai, šiuo metu itin daug dėmesio sulaukia ir natūralaus medžio baldai. Tiesa, vonioje naudojamas medis turi būti impregnuotas, tinkamai apdirbtas ir lakuotas ar padengtas kita danga, kuri atstumtų drėgmę. Svarbu įvertinti ir tokias detales kaip sutvirtinimo elementai, klijai ar bėgelių sistemos – vonios baldai turi pasižymėti ilgaamžiškumu, t. y. ilgalaikiu savo prekinės išvaizdos bei funkcionalumo išsaugojimu.