Mityba – kokia ji turėtų būti

Daugelis žmonių mano, kad maitintis sveikai ir subalansuotai yra labai sudėtinga ir brangu, tačiau iš tiesų viskas yra kur kas paprasčiau nei daugeliui gali pasirodyti. Todėl jei iki šiol jūs nesirūpinote savo kasdiene mityba vien todėl, kad manėte, jog jums reikės skirti pernelyg daug laiko ir pastangų, skubame jus nuraminti, kartu pateikdami ir ne vieną naudingą patarimą.

grudai kukuruzaiPirmiausia turėtumėte atsižvelgti į savo dabartinę mitybą. Tai reiškia, kad turite sau atsakyti, ką darote neteisingai ir ko turėtumėte atsisakyti. Kai tai padarysite, viskas taps kur kas paprasčiau. Žinoma, kad nemaža dalis žmonių nevengia jų organizmui žalingų produktų vartojimo. Kai kurie mano, kad taip maitintis yra kur kas lengviau ir greičiau, tačiau natūralu, kad laikui bėgant toks požiūris gali sukelti nemažai papildomų sveikatos problemų. Todėl jei jūs iš savo kasdienės mitybos raciono pašalinsite visus nesveikus maisto produktus, būsite žengę labai svarbų pirmąjį žingsnį į priekį.

Taip pat labai svarbu, kad suprastumėte, jog sveika mityba nereikalauja didžiulių investicijų. Priešingai – jei jūs maitinsitės sveikai ir subalansuotai, sumažinsite savo kiekvieną mėnesį patiriamas išlaidas. Be to, nereikėtų pamiršti, kad mūsų šalyje yra auginamos labai įvairios kūlturos, pvz., grūdai – kukurūzai ir kt. Tai reiškia, kad mums nėra būtina pirkti importuojamus maisto produktus. Galime vartoti tai, kas yra užauginama ir pagaminama mūsų šalyje. Žinoma, ne kiekvienas produktas bus lietuviškas, tačiau tai tikrai nereiškia, kad mūsų mitybos pagrindas negalėtų būti paremtas vietiniais maisto produktais. Juolab, kad didelė dalies profesionalių dietologų dažnai kartoja, jog turėtume daugiausiai dėmesio skirti tiems maisto produktams, kurie yra lietuviški – ir ypač vaisiams bei daržovėms, auginamoms Lietuvoje.

Kaip bebūtų, svarbus ir jūsų kasdienis mitybos grafikas. Tai reiškia, kad turėtumėte kasdien valgyti bent penkis kartus. Taip, iš pirmo žvilgsnio tai jums gali pasirodyti labai neįprasta, tačiau iš tiesų, tai yra teisingas sprendimas. Be abejo, nesupraskite klaidingai, suvartojamo maisto porcijos neturi būti labai didelė, todėl jei valgysite optimaliomis porcijomis ir pakankamai dažnai, tuomet kur kas lengviau subalansuosite savo kasdienę mitybą.