Paskolos internetu – kaip jos keitėsi 21 amžiuje?

paskolos internetuAr kada svarstėte kaip pasikeitė technologijos per pastarąjį dešimtmetį? Ar prisimentate kaip prieš dešimt metų atlyginimai buvo mokami grynaisiais? Visi mokesčiai ir buitinės išlaidos buvo mokamos Lietuvos pašte, o apie eletroninę bankininkystę išvis buvo galima tik pasvajoti. Dvidešimt pimasis amžius pasistūmėjo į priekį technologijų atžvilgiu tiek, kad dabar žmogui nebereikia net išeiti iš namų norint nusipirkti, kad ir elementariausių, būtiniausių prekių savo poreikiams patenkinti. Elektroninė bankininkystės atsiradimas pakeitė ir bankų infrastruktūrą. Anksčiau norėdamas gauti paskolą, asmuo turėdavo atvykti į artimiausią banko padalinį, pasirašyti krūvą dokumentų, taip sugaišdamas pakankamai daug laiko, bei apsunkindamas banko darbuotojų darbą. Šiais išsivysčiusiais technologijų laikais gali būti suteikiamos paskolos internetu.

Paskolos gavimui nebereikia gaišti valandų valandas pildant dokumentus, nereikia vykti į artimiausią banko padalinį ar panašiai, visas paskolos internetu gavimo procesas yra pažengęs tiek, jog ją gauti gali kiekvienas mokus asmuo turintis elektroninę bankininkystę. Visas paskolos gavimo procesas gali užtruktis vos keletą minučių ir tam nereikia net išeiti iš namų.

Technologijoms žengiant į priekį atsirado ir smulkiųjų vartojimo kreditus teikiančių bendrovių, kurios specializuojasi į trumpo laikotarpio vartojamasias paskolas kurių gražinimo terminas siekia kelis mėnesius. Bet keičiant žmonių poreikiams nereta bendrovė jau spėjo pakeisti savo verslo modelius ir šiuo metu teikia vartojamasias paskolas internetu iki 60 mėnesių laikotarpiui. Iš tiesų, tokias vartojamasias paskolas teikiančios bendrovės tik įrodo šios paslaugos paklausą, nes pripažinkime, matome vis daugiau bendrovių teikiančias tokio tipo paslaugas kurios konkuruoja tarpusavyje siūlydamos įvarias akcijas tiek naujiems tiek lojaliems klientams. Tokių bendrovių atėjimas į vartojimo paskolų rinką privertė sunerimti ir didžiuosius lietuvos bankus, kurie norėdamas išlaikyti jau turimus klientus, privalo pateikti vis geresnius pasiūlymus.

Ir atvirai pasakius, konkurencija aiškiai pastebima, nes palyginus pastarojo dešimtmečio bankų paskolų įkainius, matomas aiškus pokytis vartotojo naudai. Tad šiuo metu kiekvienas mokus asmuo gali gauti vartojimo paskolą iti geromis sąlygomis nei, kad tarkim, prieš kokius dešimt metų.