Pavasarinis tvarkymasis: pasiruoškite jam jau žiemą!

Namu valymas

Roges, sakoma, reikia ruošti vasarą, o pavasariniam tvarkymuisi ruoškitės jau žiemą – juk net nepajusite, kaip greitai sužaliuos gamta, o ryškios saulės spinduliai spigins į po žiemos apdulkėjusius langus. Kad namų valymas nevirstu ilga kankyne, ruoškitės pavasarinei tvarkai jau dabar! Štai keletas taisyklių, kurios bus naudingos ir neužvers nesibaigiančia tvarkymosi rutina.

Planuokite ir veikite po truputį

Nesielkite labai smulkmeniškai, tačiau planuokite pagrindinius darbus. Pavasarį norisi pasitikti tvarkinguose ir švariuose namuose, tad suskirstykite juos į atskiras erdves ir kiekvienai jų skirkite po truputį dėmesio, pavyzdžiui, kiekvieną žiemos savaitgalį. Tai nebūtinai gali būti valymas – žiema yra tas metas, kai lengviau atrasti laiko spintos tvarkymui, tekstilės peržiūrai ar dekoratyvinio porceliano blizginimui. Svarbu neatidėlioti darbų ir neleisti jiems kauptis, kartais juk užtruksite vos ketvirtį valandos. Atidėliojant iki pavasario, namų valymo ir tvarkymosi darbai susikaups ir valandos tikrai nepakaks, tad planuokite ir laikykitės savo plano.

Pagalba visada naudinga, tad planuojant pavasarinį švarinimąsi pravers valymo paslaugos. Tai gera galimybė greičiau džiaugtis švara, be to, kai kurie darbai yra tokie, kad savarankiškai juos atlikti būtų sudėtinga (pavyzdžiui, kilimo ar minkštų baldų valymas).

Į planą įtraukite periodinius valymo darbus, kuriuos būtina atlikti prieš šiltąjį sezoną:

  • Langų valymą;
  • Kilimų valymas, užuolaidų ir kitų medžiaginių paviršių interjere valymą;
  • Minkštų baldų valymą;
  • Sandėliuko, rūsio ar palėpės tvarkymą;
  • Balkono ar lauko terasos valymą.

Pradėkite nuo pradžių

Venkite padrikų darbų ir pradėkite nuo tų vietų, kurios namuose kurį laiką buvo pamirštos. Pirmiausia peržiūrėkite daiktus ir tai, kas nereikalinga, išmeskite. Galbūt norite pakeisti tvarką ant lentynos ar nuotraukas ant židinio atbrailos, pakabinti kitą paveikslą ir pan. – visa tai, atrodo, nedideli pakeitimai, tačiau net ir mažiausia naujovė namuose suteikia šviežumo pojūtį.

Kai nereikalingi daiktai pašalinti, galite imtis valymo. Žiemą kaupiasi daugiau dulkių, todėl net jei namai ir yra valomi periodiškai, skirkite daugiau dėmesio lentynų viršui, nišoms, palangėms – čia kaupiasi daugiausiai dulkių. Taip pat atkreipkite dėmesį į baltus paviršius namuose: dulkės ant jų matosi prasčiau, todėl kartais juos pamirštame laiku nuvalyti.

Visi paruošiamieji darbai yra naudingi, tačiau skirstymas į zonas ir aiškus darbų atribojimas leidžia namus palaikyti švarius ir išvengti didžiojo pavasarinio valymo „baubo“. Neprieštaraukite savo planui ir jei nusprendėte išvalyti, pavyzdžiui, vonios kambario užkaborius, nesiimkite tvarkyti vonios spintelės – taip netrukus kelias nuves ir į rankšluosčių lentyną, o tai kelias be pabaigos. Prisiminkite, kad namų valymas skirstant šį darbą į dalis bus lengvesnis ir neišvargins. O atėjus pavasariui visus namus išvalysite greitai, nes jais rūpinotės visą žiemą!

Pasitelkite pagalbą

Tvarkytis turi visi, net ir patys mažiausieji, tad įtraukite juos į namų valymo procesą. Padėti gali visi namiškiai, svarbu viską organizuoti ir tinkamai paskirstyti užduotis. Kad viskas vyktų sklandžiau ir paprasčiau, pravartu iš anksto pasirūpinti valymo priemonėmis, įsigyti reikalingų valiklių. Vaikai, žinoma, dažniausiai noru tvarkytis netrykšta, tačiau jei po namų valymo dienos seks ledai ir laisvalaikis parke, tvarkytis bus smagiau ir lengviau.

Jei turite didelius namus, valymo paslaugos Vilniuje taps tikru išsigelbėjimu. Valymo specialistams galite patikėti viską: nuo grindų iki lubų. Vis dėlto tokius sprendimus kaip dekoro detalių peržiūrėjimas ir tvarkymas pasilikite sau – tai malonus procesas, kuris padeda tarsi atnaujinti namus, surasti kiekvienai detalei tinkamiausią vietą.

Pavasaris visoms namų šeimininkėms ateina tuo pačiu metu, todėl valymo paslaugas patartina rezervuoti iš anksto. Ypač tuo atveju, jei pageidausite tų darbų, kuriems atlikti reikalinga speciali technika. Iš anksto suderinant laiką, kuriuo bus atliekamas namų valymas, galėsite lengviau planuoti savo darbotvarkę ir pasirinkti tinkamiausius terminus. Dar daugiau – pavasarį galima pasinaudoti ir įvairiomis akcijomis ar specialiais pasiūlymais, apimančiais įvairius valymo darbus.