Natūralūs aliejai jau šimtmečius naudojami sausiems žmogaus plaukams puoselėti. Dažnai jis vadinamas klampiu skysčiu, kuris įmasažuojamas ir tepamas ant plaukų.
Tai toks nuostabus produktas, kuris keičia plaukų išvaizdą ir tekstūrą. Kokybiško plaukų kondicionieriaus sudėtyje gali būti apsaugos nuo saulės, aliejų, drėkinamųjų medžiagų ir kitų ingredientų. Jis paprastai naudojamas po to, kai plaukai išplaunami bet kokiu šampūnu.
Nors natūralūs aliejai buvo naudojami šimtmečius, plaukų kondicionavimas, tačiau šiuolaikiniai plaukų kondicionavimo metodai buvo pradėti taikyti 1900 m. Paryžiuje. Naujai pristatytas produktas galėjo suteikti švelnumo tik vyrų plaukams, ūsams ir barzdoms.
Pastaraisiais metais šiuolaikinės technologijos ir moksliniai tyrimai leido sukurti tokius plaukų kondicionierius, kurie nesuteikia sunkumo ar riebumo pojūčio, nes yra pagaminti iš amoniako, alkoholio ir silikono.
Šiuo metu rinkoje galima įsigyti įvairių tipų plaukų kondicionierių, kurie yra šie:
Įprasti kondicionieriai, kuriuos, panaudoję šampūną, paprastai galime tepti tiesiai ant kūno.
Nepaliekamieji kondicionieriai yra pagaminti iš nesočiųjų riebalų rūgščių grandinių. Šios grandinės yra mažiau klampios ir plaukus padengia plonesniu riebaliniu sluoksniu. Jų klampumas suteikia jiems riebumo savybių. Juos galima naudoti taip pat kaip plaukų aliejų, o plaukai išlieka tiesūs ir glotnūs.
Laikomieji kondicionieriai, kurie veikia kaip geliai ir gali išlaikyti tokią plaukų formą, kokią norite jiems suteikti.
Įpakavimo kondicionieriai, kurie yra labai klampūs ir labai koncentruoti, jie suriša plaukus ir suklijuoja juos taip, kaip norite, kad suteiktų plaukams norimą formą ir ilgiau išlaikytų juos nepakitusius. Paprastai jie būna pagaminti iš riebalų rūgščių grandinių, kurios plaukams suteikia storesnį sluoksnį.
Svarbiausios plaukų kondicionierių sudedamosios dalys gali būti aliejai, drėkikliai ir konservantai, bet jais neapsiribojant. Į jų sudėtį taip pat gali įeiti apsauginis filtras nuo saulės, kuris saugo nuo spalvos praradimo ir baltymų molekulių irimo. Plaukų kondicionieriuose naudojami saulės filtrai gerokai skiriasi nuo odos priemonėse naudojamų saulės filtrų.
Paprastai jie yra rūgštinio pobūdžio; visą jų rūgštingumą lemia juose esančios organinės rūgštys, pavyzdžiui, citrinos rūgštis.
Koks svarbus yra plaukų kondicionierius, įsivaizduokite skirtumą tarp nederlingos ir derlingos žemės. Nederlingoje žemėje nėra jokios žolės, augalo ar medžio, o derlinga žemė suteikia malonų vaizdą su vešliais žaliais augalais, žolėtu kraštovaizdžiu, žydinčiais augalais ir medžiais. toks pat skirtumas yra tarp sausų ir nuobodžių plaukų ir gerai kondicionuojamų plaukų.
Mūsų plaukus dažnai veikia nešvarumai, teršalai ir plaukų dažymo cheminės medžiagos. Dėl jų jie tampa linkę būti pažeisti ir garbanotis. Kondicionierius įsikiša, kad sugrąžintų jiems gyvybingumą ir žvilgesį.
Plaukų kondicionieriai ir šampūnas paprastai naudojami kartu. Šampūnas yra valomoji priemonė, o kondicionieriai apsaugo ir suteikia plaukams grožio, padengdami plauko paviršių plonu sluoksniu. Pagrindinis gana dažno šampūno naudojimo trūkumas yra tas, kad valydamas plaukų nešvarumus, jis taip pat išvalo plaukų kutikulių sluoksnį, kuris dengia ir saugo plauko stiebus, todėl plaukai tampa pažeidžiami, silpnėja ir plonėja. Priešingai, kondicionierius šias kutikules padengia plonu drėgmės sluoksniu ir apsaugo plaukus.
Plaukai per daug prisideda prie grožio ir asmenybės. Sveikiems plaukams reikia per daug priežiūros ir dėmesio. Rinkoje yra daug greitų naminių priemonių, kurios apsaugo plaukus ir suteikia jiems gražią išvaizdą. Plaukų kondicionierius yra viena iš jų. Juos galite pasiruošti ir naudoti patogiai įsitaisę namuose arba nusipirkti superparduotuvėje, tačiau svarbiausia, kaip juos taikyti geriausiu būdu, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.
Pabaigoje keletas žodžių apie natūralius kondicionierius. Jie turi tokį pat poveikį plaukams, kokį gali turėti dirbtiniai kondicionieriai, tačiau jie gali duoti geresnių rezultatų nei tie, kurių galima įsigyti prekyvietėse. Jų sudėtyje yra natūralių ingredientų, tokių kaip alyvuogių aliejus, kiaušiniai, jogurtas, bananai ir daugelis kitų, kurie neturi jokio šalutinio poveikio. Juos lengva įsigyti rinkoje ir jie yra ekonomiškesni. Šiandien rinkoje taip pat galima įsigyti įvairių natūraliai pagamintų kondicionierių, kurie gali sutaupyti jūsų laiko ir pinigų, o svarbiausia – jie geriau veikia jūsų plaukų sveikatą.