Rėmelių panaudojimas interjere

Paveikslai

Rėmų ir rėmelių gali būti daug ir įvairių, o jų paskirtis taip pat ne vienoda. Rėminami gali būti paveikslai, nuotraukos, veidrodžiai ar bet kas kitas – viskas priklauso nuo fantazijos.Šiame straipsnyje bus pateikta keletas pavyzdžių, kaip ir kur pritaikyti rėmeliai atrodys patrauklausiai.

Visi namuose turi veidrodžių. Na, bent vienas veidrodis kažkurioje gyvanamojo ploto dalyje tikrai stovi ar yra pakabintas. O kuo veidrodžių namuose daugiau – tuo geriau ir gražiau. Veidrodžiai didina erdves, todėl labai tinka mažos kvadratūros patalpoms. Bet dažniausiai yra daroma klaida, kai ant sienų sukabinami pliki veidrodžiai, t.y. veidrodžiai, kurie neturi įrėminimo.

Įrėminimas turi būti parinktas ne tik pagal veidrodžio formą, bet ir pagal namų interjerą. Į tai atsižvelgti yra svarbiausia. Įsivaizduokime, jei moderniuose, minimalistinio stiliaus namuose pakabinsite vieną, du ir daugiau skirtingų veidrodžių. Tai jau nebebus eklektika, tai virs į kičą. Todėl labai svarbu atitaikyti veidrodžio formą, jo rėmelius, rėmelių stilių bei spalvas. Tik tokiu atveju veidrodis gerai atrodys ir derės prie jūsų interjero.

Dažniausiai rėmelius išvysime su nuotraukomis. Bet kaip ir su veidrodžiais, reikia labai kruopščiai atsirinkti, kurie rėmeliai derės jūsų interjere. Dažniausiai rekomenduojama yra kliautis savo nuomone, bet jei manote, kad esate nekompetetingas dizaino srityje, jums visuomet padės dizaineriai, kurie su malonumu patars, kaip priderinti detales prie jau esamo namų interjero ir dekoro.

Tačiau ne ką mažiau už nuotraukas ar veidrodžius namuose yra svarbūs paveikslai, todėl jiems irgi kruopščiai reikia parinkti rėmus ar rėmelius. Kartais menininkai patys pasirenka, kad darbai rėminami nebūtų, tuomet paveikslai yra užbaigiami taip, kad drobių sienelės nudažomos pagal paveikslą, arba pati drobės sienelė dar yra paveikslas. Ypač tai aktualu moderniajame, post-moderniajame mene. Bet žvelgiant į praeitį, visi, na, didžioji dauguma paveikslų būdavo įrėminami. Ir ne šiaip sau. Taip paveikslas tarsi įgauna įšbaigtumą, yra sutvarkytas ir pasiruošęs būti jūsų namų puošmena. Ir nenusiminkite, jei norimo paveikslo rėmai nedera prie jūsų interjero – rėmelius visuomet galite pakeisti, o reikalui esant, net gi užsisakyti pagal individualų užsakymą. Taip pat ir pasirinkti medžiagas, spalvas bei kontūrus.