Svetainės kambarys ir svarbiausi akcentai

Sofos

Sutikite, bene daugiausiai laiko didžioji dalis iš mūsų kasdien praleidžiame savo namų svetainės kambaryje, todėl šiai namų erdvei turėtume skirti labai daug dėmesio. Taigi, jei jūs šią akimirką bandote pasirūpinti savo svetainės kambario vidaus interjeru, pateiksime jums kelis naudingus patarimus.

Tam, kad geriau įsivaizduotumėte būsimą baldų išdėstymą jūsų svetainėje, ant tuščių kambario grindų klijuokite dažytojų juostą arba paklokite laikraščių. Tokiu būdu laikraščių ar juostos pagalba suplanavę erdvę matysite, kur turėtų stovėti jūsų svetainės baldai. Būtina atsiminti, kad erdvus praėjimas taip pat yra būtinas, siekiant patogumo ir komforto. Taigi, praėjimai tarp baldų neturėtų būti siauresni nei 75 cm. Jei jūsų svetainė yra labai didelė ar sujungta su kita erdve, pavyzdžiui, valgomuoju ar virtuve, tuomet baldus statykite taip, kad jaustumėte paskirstymą į skirtingas zonas. Tokie masyvūs baldai kaip sofos ir foteliai, puikiai tinka erdvės atskyrimo funkcijai atlikti. Atskiriant erdves, praėjimą tarp baldų reikėtų palikti dar platesnį. Taip jums pavyks sukurti didesnį atskirų erdvių įspūdį.

Norėdami užpildyti svetainės erdvę, galite pasitelkti ir smulkius akcentus. Spintelė vazai su gėlėmis ar šoninis staliukas žurnalams neapkraus svetainės ir tuo pačiu suteiks jai daugiau jaukumo. Tuo pačiu galite pagalvoti apie kilimo įsigijimą – tik atminkite, kad jo negalima netiesti prie židinio. Jei šeimoje yra muzikuojančių žmonių, muzikos instrumento atrėmimas į svetainės kampą svetainei suteiks žaismingumo ir savito žavesio. Sienos taip pat neturėtų būti užmirštos, atsižvelgiant į kambario stilistiką, ant sienų galima kabinti viską, nuo masyvių paveikslų, iki foto koliažų ir atviručių. Pasitelkus įvairius stiliaus akcentus, jūsų svetainės baldai puikiai įsilies į kambario erdvę.

Susidarę svetainės planą, jūs tvirtai žinosite, kokių baldų jums reikia, todėl, perkant baldus, reikėtų vadovautis lietuvių liaudies patarle ir „nemesti kelio dėl takelio“. Šį patarimą reikėtų suprasti taip: jei pamatėte jus sužavėjusį baldą ar kitą daiktą, kurį norėtumėte turėti savo svetainėje, pagalvokite, ar jį nusipirkus jums neteks perplanuoti visos svetainės ar kitos patalpos Jei ne, tuomet džiaugiamės už jus, nes jūsų svetainės baldai yra išrinkti tinkamai.