Transporteriai ir malūnai

Nuo seno malūnai atliko atlikdavo labai svarbią užduotį, jie sumaldavo grūdus. Grūdai virsta miltais, kurie jau naudojami pašarams, maisto produktų kepimui ir kitiems tikslams. Malūnai išliko ir šiandien tik jau kitaip atrodantys, tačiau užduotys atliekamos tos pačios – grūdų malimas.

Malūnas mums asocijuojasi su pastatu bokšto formos ir keturiais dideliais sraigtais, kuriuos išsuka vėjas. Taip, tai yra klasikinis malūnas, kuriame būdavo malami grūdai. Laikui bėgant malūnai pasikeitė, jie tapo labiau mechaniniai, elektra valdomi. Senieji malūnai buvo ekonomiškesni, nes nereikėdavo elektros energijos, pakakdavo vėjo. Bet kas atsitikdavo kai vėjo nebūdavo? Darbai nevykdavo ir grūdai likdavo nesumalti. Tai yra didžiausias trūkumas tokio malūno. Šiandien dar yra išlikusių tokių malūnų, tačiau jie nebelabai atlieka tos klasikinės funkcijos. Jie labiau yra paversti kaip muziejais ar lankytinomis vietomis. Šiandien malūnai kaip buvo minėta atrodo visai kitaip. Jie naudoja elektrą, kurios dėka yra sumalami grūdai ir išgaunami miltai. Tokio malūno privalumas yra tas, kad galima bet kada sumalti grūdines kultūras, nereikia laukti tam tikrų oro sąlygų. Pats darbas šiuolaikiniuose malūnuose vyksta labai sparčiai. Anksčiau malama būdavo labai lėtai, šiandien kelios akimirkos ir iš turėtų grūdų jau turime miltus. Didelio galingumo ir aukšto našumo malūnai užtikrina nepertraukiamą darbą ir sutaupo labai daug mūsų laiko. Malūnams labai didelę teigiamą įtaką daro transporteriai. Grūdai patogiai ant jų supilami ir juos perkelia patogiai į talpą, kurioje jau yra labai smulkūs ašmenys, kurie sumala grūdines kultūras. Jeigu nebūtų transporterių, vis vien tokie malūnai egzistuotų, tačiau darbas būtų daug lėtesnis, todėl kuo daugiau yra technologinių sprendimų, tuo greičiau vykdomi darbai. Tokius transporterius nesunku pritaikyti bet kur, nebūtinai malūnai juos naudoja, bet ir fabrikai, kuriuose gaminami saldainiai, duonos gaminiai, vaistai ir kitos produkcijos.

Taigi, šiandieniai malūnai iš esmės pasikeitė nuo klasikinių. Pasikeitė ne tik pastato išvaizda, bet ir našumas, t.y. sumalamų grūdų kiekiai. Tam įtakos turėjo įvairūs technologiniai sprendimai, kurie padeda greitai perkelti grūdus į malimo mašiną, o iš ten greitai į talpas.