Verslo konsultacijos – būtinas žingsnis kuriantiems savo verslą

verslo konsultacijosPastaruoju metu Lietuvoje lyg grybai po lietaus dygsta įvairiausio pobūdžio nauji verslai. Atrodo, kad per naktį duris atveria nauji barai ir restoranai, užsukti puodelio arbatos kviečia specifinės arbatinės, savo paslaugas arba gaminius siūlo startuoliai. Tačiau, kad ir kaip bebūtų gaila, greitai apsirodę, labai greitai tokie verlai ir išnyksta, o jų vietose jau kuriasi kiti. Naujiesiems verslininkams netrūksta išskirtinių idėjų ir užsidegimo, tačiau bazinių žinių apie verslo pasaulį jie turi nepakankamai. Vienas geriausių būdų, galinčių padėti savo verslą pradedantiems kurti žmonėms, yra verslo konsultacijos.

Verslo konsultacijos – tai profesionalių specialistų teikiama pagalba įmonėms, ieškančioms būdų, kaip padidinti pardavimus, pritraukti daugiau klientų, įsitvirtinti rinkoje, pagerinti pinigų srautus ar padidinti gamybos našumą. Dažniausiai sprendžiami tokie klausimai:

  • Mažas įmonės pelnas;
  • Augančios sandėlio atsargos;
  • Apyvartinių lėsų trūkumas;
  • Brokas, vėlavimai, prastovos;
  • Dideli veiklos kaštai;
  • Klientų trūkumas.

Konsultacijos nemažiau naudingos ir naujoms įmonėms, svarstančioms apie plėtros galimybes ir nežinančioms, kokią finansavimo priemonę pasirinkti – tradicinę ar alternatyvią. Jų esminis skirtumas yra tai, kad tradiciniai finansavimo šaltiniai jaunoms įmonėms yra sunkiau pasiekiami, kadangi jie pasižymi didesne verslo rizika. Tuo tarpu alternatyvūs finansavimo šaltiniai, tokie kaip privataus ir rizikos kapitalo fondai, dažnai baugina nepatyrusius verslininkus. Kyla daug klausimų dėl tokių fondų veiklos principų, vyrauja nepasitikėjimas. Vienintelis būdas to išvengti – kuo anksčiau kreiptis dėl verslo konsultacijos, kurios metu būtų atsakyti visi klausimai apie rizikos fondus ir jų investavimo procesą.

Įmonėms, savo verslą vystančioms internete, pravartu kreiptis dėl konsultacijos elektroninės komercijos klausimais. Specialistai padeda išsiaiškinti, ką reikia žinoti pradedant ar tobulinant elektroninį verslą, kaip suskaičiuoti investicijų grąžą, pasirinkti geriausius verslo partnerius ir įrankius, planuoti išlaidas personalui, elektroninei rinkodarai, kaip, iš kur ir už kiek pirkti reklamą, kaip išnaudoti paieškos sistemų rinkodarą, stebėti vartotojo elgseną, tobulinti parduotuvės navigaciją ir turinio pateikimą ir kokios yra ES struktūrinių fondų paramos galimybės elektroniniam verslui.

Verlso konsultacijų tikslas – optimizuoti įmonės darbą ir suteikti jai galimybę siekti geriausių rezultatų. Tik žinantys, ką daro, verslininkai sėkmingai prisidės prie ūkio augimo ir verslumo skatinimo.