Žaibolaidis. Ar jis tikrai toks reikalingas?

Zaibosaugos privalumai

Ar kada pagalvojote, koks jausmas būti nutrenktam žaibo? Tikriausiai ne, nes to patirti nenorėtų niekas. Žaibo srovė yra tokia galinga, kad gali nutrenkti žmogų mirtinai, perkirsti medžius perpus ar net padegti namus.

Bet kodėl namai užsidega nuo žaibo? Ar jie neturėtų būti kaip nors apsaugoti? Deja, bet ne visi žino apie tai, kad ant namų turi būti įrengti žaibolaidžiai, kurie nukreipia žaibo elektros srovę į žemę ir taip jūs bei jūsų namai lieka apsaugoti.

Bet žaibosaugos privalumai gali būti įvairūs, ne tik gaisras namuose. Žinoma, gaisras namuose gali viską suniokoti, bet anksti pastebite židinį, jums tikrai nieko nenutiks. Kad ir kaip ten bebūtų, žaibas yra pavojingas gamtos reiškinys susidaręs dėl skirtingų oro ir magnetinių laukų. Taip žaibas gali būti kelių rūšių. Vieni pavojingiausiais laikomi kamuoliniai žaibai, kurie tiesiog gali įlekti į jūsų namus pro atvirą langą, kol lauke siautėja audra. Todėl reikia būti budriems, ir tam, kad apsaugotumėte savo namus, artimuosius, namuose esančius daiktus bei gyvūnus, kurie gyvena kartu su jumis, prieš išvykdami nepamirškite uždaryti visų langų, nes niekada nėra žinoma, kada gali pasirodyti žaibas ir suniokoti jūsų turtą.

Jei jūsų namas neapsaugotas žaibolaidžiu ir į jį trenks žaibas, galimos rimtos pasekmės elektros pritaisams esantiems namuose. Viskas momentaliai suges. Ims nebeveikti mikrobangų krosnelė, elektrinė orkaitė, nebegalėsite žiūrėti televozoriaus ar išsitiesinti plaukų plaukų tiesintuvu. Ir ne tik kad vieną kartą negalėsite pasinaudoti šiais ar kitais namų apyvuokos daiktais, bet yra didelė tikimybė, kad jau niekada nebegalėsite jais naudotis, nes jie tiesiog sudegs, tai yra, bus sugadinti nebepataisomai.

Todėl tam, kad sutaupytumėte savo sunkiai uždirbtus pinigus ir saugotumėte savo ir savo artimųjų gyvybę, nedvejodami turite įsirengti žaibolaidį. O jei nežinote kaip tai padaryti, bet nusprendėte, kad pats viską galite, tik nedarykite to, nes tam jums galės padėti profesionalai, kurie tiksliai įrengs žaibolaidį taip apsaugodami jūsų namus nuo galimo žaibo pavojaus.